Встановлення вентиляції в кальянні та курильні кімнати
Встановлення вентиляції для кальянних та курильних кімнат. Розрахунок вартості робіт із встановлення вентиляції в кальянні та курильні кімнати. Найкращі ціни та гарантія якості
Особливості проектування вентиляції курильних кімнат і помилки, що часто зустрічаються
Ключовим завданням, яке повинна виконувати система кальянної вентиляції, є максимально швидке видалення тютюнового диму з приміщення, при паралельному і безперебійному припливі достатнього об'єму свіжого повітря. Це пояснюється тим, що хоч кальян і позиціонують як безпечну альтернативу куріння тютюну, дим, що утворюється в процесі, не такий безпечний, щоб допустити його значної концентрації в повітрі, не кажучи вже про комфорт клієнтів.
Головною особливістю, яку варто враховувати в процесі проектування кальянної вентиляції, є визначення категорії та типу приміщення. Умовно їх можна розділити на 2 категорії:
- відокремлене приміщення, передбачене виключно для відпочинку за курінням кальяну;
- ізольоване приміщення, оснащене кальянним обладнанням, в межах розважального закладу, кафе, ресторану та ін.
Для першої категорії потрібне обладнання потужним витяжним контуром та припливною вентиляцією з досить високою продуктивністю, яка забезпечить інтенсивний повітрообмін.
У другому варіанті, як правило, достатньо встановити лише потужну витяжку, а приплив чистого повітря в цьому випадку здійснюватиметься за рахунок загальнообмінної системи вентиляції. Але слід враховувати той факт, що зонування приміщень для курців/некурців призводить до помітного зниження швидкості вентиляції, а значить, для якісного повітрообміну потрібно задіяти теплові завіси, завіси з додатковим очищенням повітря, стійки, стіни тощо.
>ВАЖЛИВО! Для кальянних розташованих на перших поверхах житлових або адміністративних будівель однією з найсерйозніших вимог від контролюючих органів є виведення витяжки вище за коник покрівлі (на дах, одним словом). ;Грунтуючись на нашому досвіді, ми рекомендуємо не нехтувати саме цією вимогою, інакше не уникнути проблем з мешканцями. Все одно доведеться робити, але вже за менш приємних обставин.
У процесі проектування дуже важливо уникнути помилок, які зведуть нанівець усі зусилля щодо якісної організації роботи, а саме:
- Порушення оптимального балансу між об'ємом припливного та виведеного повітря (слабкий приплив чистого повітря, при одночасному встановленні потужної витяжки). Така система створює сильне розрідження в приміщенні, що сприяє появі протягів і дверей, що важко відкриваються.
- Повна відсутність вентсистеми в кімнаті для куріння, в розрахунку на функціонування вже існуючої вентиляції приміщення. Це не тільки завдає фізичного дискомфорту та загрожує здоров'ю, але також є прямим порушенням норм перебування людей у приміщеннях відповідної категорії (згідно з ГОСТом 304-94-2011 норма об'єму припливного повітря в курильній кімнаті з інтенсивним задимленням становить 80-180 метрів кубічних на годину .
Принципи організації повітрообміну в кальянній та види вентиляції в курильних кімнатах
Вентиляція кальянних може бути організована за двома принципами:
1) Принцип перемішування припливного та витяжного повітря. Так, припливні повітряні маси надходять у приміщення і змішуються з повітрям, що вже знаходиться всередині, тим самим знижуючи концентрацію небезпечних домішок.
Надходження та виведення відпрацьованого повітря здійснюється через стельові дифузори та вентиляційні решітки. Подібна система вентиляції кальянної дозволяє забезпечити максимально рівномірний розподіл потоків повітря. Але її мінус полягає в тому, що вона не завжди може впоратися зі своїм завданням у приміщенні з інтенсивним рівнем задимлення.
2) Принцип витіснення. Витискаюча система вентиляції курильних функціонує зовсім інакше: припливне повітря поступово надходить з вентиляційних отворів, які обладнають на рівні підлоги і, піднімаючись нагору, витісняє відпрацьоване/задимлене повітря через вентиляційні решітки на стелі.
На відміну від принципу перемішування повітря, витісняючий тип вентиляції здатний працювати в умовахх інтенсивних навантажень. Але головна перевага полягає в тому, що при однаковій заданій кратності повітрообміну якість повітря незрівнянно вища, що сприяє створенню кращого мікроклімату та максимально комфортному перебування відвідувачів.
Варіанти оснащення курильних кімнат системами вентиляції
Варіант I: Примусова витяжна з природним припливом. Найекономічніший варіант, однак він є й найбільш дискомфортним для клієнтів, оскільки через відсутність балансу в притоці та витяжці з'являються сильні протяги і взимку. період року при відкритті дверей або вікон у приміщення потрапляє великий об'єм холодного повітря, що знижує температуру в приміщенні в цілому та створює вкрай неприємні відчуття для відвідувачів через холодний протяг.
Варіант II: Окремо припливнаі витяжна вентиляція. Найбільш гармонійний за вартістю варіант, що є припливною установкою (або вентилятор з додатковим комплектом автоматики для керування) з Водяним або електричним калорифером (нагрівачем) та автономна витяжна система з вентилятором. Мінусом такого обладнання є необхідність нагрівання великого об'єму повітря в зимовий період, що автоматично означає збільшення матеріальних витрат на електроенергію. Однак при організації правильної системи автоматики є можливість досить плавно і точно керувати системою, що забезпечує максимальний комфорт відвідувачів та економію електроенергії.
Варіант III: Припливно-витяжна вентиляція кальянної з опцією рекуперації. Більш дорогий варіант, який дозволяє зберегти тепло та заощадити до 70% енергії на нагрівання припливного холодного повітря.
З такою системою, відпрацьоване тепле повітря проходить спеціальними каналами рекуператора (теплообмінника) і в процесі проходження через нього віддає своє тепло припливному повітрі. У результаті досягається наступний ефект: забір ззовні холодного припливного повітря і викид на вулицю холодного витяжного повітря, при цьому все тепло залишається в кальянній приміщенні, тим самим досягається суттєва економія грошей на обігрів приміщення в холодну пору року.
ВАЖЛИВО: при використанні в кальянній припливно-витяжній вентиляції з рекуператором рекомендується використовувати виключно пластинчасті рекуператори. Роторний аналог не герметичний, що може спровокувати проникнення диму з витяжки у приплив.