Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
Наша адреса: 61145 Україна м. Харків Новгородська 3 оф. 512
61145 Україна м. Харків Новгородська 3 оф. 512
Пн-Пт: з 09:00-18:00
Сб: з 12:00-16:00
Нд: вихідний
+38(066)938-97-04 +38(068)993-12-25 Замовити дзвінок

Клініки, аптеки, лабораторії з агресивним середовищем, лікувальні центри

Встановлення вентиляції в клініки, аптеки, лікувальні центри

Вентиляцію лікарні, поліклініки або медичного центру Ви можете замовити з монтажем "під ключ", зателефонувавши у Харкові: +38 (066) 938-97 -04. Здійснюємо проектування та постачання систем вентиляції по Україні. 

Усі лікувальні заклади (лікарні, поліклініки, денні стаціонари та ін.), а також заклади, пов'язані з виробництвом та реалізацією лікарських препаратів, обов'язково повинні обладнуватися вентиляцією. До вентиляції цих закладів пред'являються підвищені вимоги. Крім того, приміщення однієї лікарні з різним призначенням мають різні вимоги щодо рівня повітрообміну та методу організації вентиляції.

 

Багато лікарень є багатопрофільними установами, тому вентиляція лікарень набагато складніша за вентиляцію інших будівель. В одному будинку можуть бути палати інтенсивної терапії, реанімація, операційна, інфекційне та терапевтичне відділення. Усі вони потребують різного підходу до вентиляції. Для операційних важливо не допустити потрапляння зовнішнього повітря всередину, що досягається створенням надлишкового тиску в приміщенні і якісною фільтрацією припливного повітря. Для інфекційного відділення навпаки, важливо, щоб повітря з палат не потрапляло в коридор, а виводилося по повітропроводах і викидалося в довкілля. А ще є маніпуляційні, харчоблоки, склади медикаментів, кабінети та величезна кількість інших приміщень.

З цієї причини навіть у межах одного лікувального закладу можуть бути використані різні типи вентиляції.

При проектуванні приміщень поліклінік та лікарень необхідно враховувати такі вимоги:

  • Згідно з даними СНіП в операційних, наркозних, передпологових, пологових, післяопераційних палатах, реанімаційних залах, палатах інтенсивної терапії, в одноліжкових та дволійкових палатах для хворих з опіками, у палатах для грудних, новонароджених, недоношених, травмованих дітей, у залах барокамер , основних приміщеннях зуботехнічних лабораторій, кабінетах ортопедичної стоматології та операційних має бути передбачена не тільки механічна вентиляція, а й обов'язкове кондиціювання повітря. В інших приміщеннях поліклініки необхідно проектувати загальнообмінну припливно-витяжну вентиляцію з механічним спонуканням.
  • Незалежно від загальнообмінної припливно-витяжної вентиляції слід передбачити:
  • легкість відкривання віконних фрамуг та кватирок у всіх приміщеннях;
  • наявність витяжних шаф з механічною витяжкою в терапевтичних та ортопедичних кабінетах, стерилізаційних та паяльних;
  • місцеві відсмоктування пилу на робочих місцях зубних техніків в основних приміщеннях і в кожної полірувальної машини в полірувальних;
  • наявність витяжних парасольок у ливарній над піччю відцентрового лиття, над газовою плитою в паяльній, над нагрівальними приладами та робочим столом у полімеризації;
  • для роботи з амальтамою та полімерними матеріалами в кабінетах терапевтичної та ортопедичної стоматології витяжна шафа з робочим отвором 30×60см та швидкістю руху витяжного повітря не менше 0,7 м/с

Найголовніша вимога до системи вентиляції закладу охорони здоров'я – це підтримання заданих параметрів обладнання у приміщеннях. У цьому відношенні передбачається кілька варіантів рішень:

  1. прецизійне кондиціювання
  2. центральне кондиціювання з секціями зволоження, охолодження, фільтрації повітря
  3. застосування припливно-витяжної системи вентиляції.

Примітка: Вентиляція в пральній повинна бути обов'язково витяжна вентиляція, щоб здійснювати якісний повітрообмін. Більш того, вкрай рекомендується оснащувати її пристроями для підігріву та осушення повітря. В пральних і сушильно-прасувальних приміщеннях подача припливного повітря здійснюється в верхню зону і робочу, що стосується інших приміщень, то постачання їх свіжим повітрям відбувається також через верхні зони - після простір.у. Очевидно, що в великих пральних, які протягом робочої зміни обробляють великі партії білизни, системи вентиляції повинна бути оснащена спеціальними витяжними пристроями, причому, окремими для кожного приміщення - приймального цеху, сушильно-гладильного, сушки; приміщень. Об'єднувати ці пристрої з загальною системою вентиляції не рекомендується.

Допустима вологість в пральному цеху пральні - в межах 70%, в сушильно-прасувальному - не більше 60%. Щоб досягти таких нормативних показників, систему вентиляції необхідно оснащувати пристроями осушення повітря. Функціонування їх ґрунтується на принципі конденсації вологи, коли вологе повітря стикається з холодною поверхнею. В дійсності осушувач системи вентиляції пральні виглядає як звичайні кондиціонери, так і робота його багато схожа - вентилятор, розташований всередині, жене теплий і вологий повітря на ється у nbsp; вологу. Конденсат стікає в спеціально призначений для цього піддон, а сухе повітря, що залишилося, проходить далі на конденсатор, нагрівається і через вентиляція подається в приміщення пральні.

Вентиляція пральні, а точніше - її пристрій, допускає установку повітряного опалення, яке, в свою чергу, поєднується з припливною установкою. І хоча в таких системах повітрообмін недостатньо якісний, тим не менш, його можна здійснювати в неробочий час. Повітрообмін повинен походити від цеху видачі чистої білизни в приміщення приймання, щоб усунути можливість попадання пилу та інших забруднювачів в чисті приміщення.

Норми повітрообміну в медичних установах

При проектуванні палатних відділень, операційних блоків та інфекційних лікарень та відділень користуватися «Інструктивно-методичними вказівками щодо організації повітрообміну в палатних відділеннях та операційних блоках лікарень» та «Інструктивно-методичними вказівками з гігієнічних питань проектування та експлуатації інфекційних лікарень та відділень».

  1. Температуру повітря в коридорах слід приймати рівною температурі повітря найбільш чистого приміщення з метою запобігання перетіканню повітря за рахунок різниці гравітаційних сил.
  2. При визначенні температурного режиму приміщень (відділень) ізольованих від інших приміщень (відділень) шлюзами температуру повітря у всіх приміщеннях із загальним коридором слід приймати рівною температурі найчистішого з них (для патологоанатомічних відділень - найбільш брудного).
  3. передбачається подача стерильного повітря. Повітрообмін для барокамер має бути не менше 3-х.
  4. Коридори в будівлях з механічною вентиляцією поза стерильними відділеннями слід розглядати як приміщення «чисті» з організацією подачі в них повітря за балансом приміщень, що прилягають до нього, але не менш одноразового повітрообміну.
  5. Віварії бувають: звичайні - для утримання тварин у звичайних мікробіологічних умовах та для утримання тварин вільних від збудників інфекційних хвороб (СВіБ) в особливо стерильних умовах.
  6. Слід враховувати, що багато видів тварин, особливо миші, кролики, морські свинки та мавпи, дуже чутливі до протягів і важко їх переносять. Щоб уникнути протягів, приплив повітря в приміщенні здійснюється у верхню зону, а витяжка - 2/3 з нижньої зони і 1/3 з верхньої. Швидкості випуску повітря з отворів припливу повинні встановлюватися завданням і створювати рухливість повітря у клітин 0,1:0,3 метра в секунду.
  7. Кролики можуть також утримуватись у неопалюваних приміщеннях захищених від протягів та опадів.
  8. Природна вентиляція для віваріїв СВіБ не допускається.
  9. До «особливо чистих» приміщень (категорія ОЧ) належать приміщення з особливими вимогами щодо забезпечення стерильності середовища в них. До «чистих» приміщень (категорія Ч) належать приміщення, у яких відсутні: виділення різких запахів; парів, вологовиділення, що призводять до збільшення відносної вологості понад допустиму; тепловиділення, що створюють теплову напругу, що викликають необхідність улаштування місцевих відсмоктувачів або інтенсивного повітрообміну (більше 2 кратностей); шкідливих речовин у концентраціях понад ГДК; мікробних забруднень, здатних викликати спалахи внутрішньолікарняних епідемій. До «брудних» приміщень (категорія Г) належать приміщення, в яких може бути присутня хоча б одна з небажаних шкідливостей, неприпустимих для категорій «Ч» та «ОЧ»
  10. У чисельнику вказано верхню межу температури, у знаменнику - нижню. У дужках наведено значення температур для дітей.
  11. В асистентських кімнатах аптек, що розміщуються в IV кліматичній зоні, слід передбачати кондиціювання повітря

Монтаж кліматичних систем
Надаємо повний спектр послуг з інсталяції кліматичних систем і знаходимо рішення для будь-яких об'єктів та приміщень.