Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
Наша адреса: 61145 Україна м. Харків Новгородська 3 оф. 512
61145 Україна м. Харків Новгородська 3 оф. 512
Пн-Пт: з 09:00-18:00
Сб: з 12:00-16:00
Нд: вихідний
+38(066)938-97-04 +38(068)993-12-25 Замовити дзвінок

Серверні

Встановлення вентиляції в серверних

Встановлення вентиляції для серверних приміщень. Розрахунок вартості робіт із встановлення вентиляції в серверних. Найкращі ціни та гарантія якості

Серверне приміщення — це телекомунікаційне приміщення, в якому розміщуються розподільні пристрої та велика кількість активного телекомунікаційного обладнання. У серверному приміщенні можуть розміщуватись розподільні пункти та пасивні розподільчі пристрої (патч-панелі, кроси, розподільні коробки). У стандартах немає критерію визначення типу (серверне приміщення чи кросове приміщення) телекомунікаційного приміщення за кількістю встановленого активного устаткування. Тому тип телекомунікаційного приміщення визначається інсталятором інформаційної системи чи замовником.

Мікроклімат (температура, вологість, вентиляція)

  • Система контролю та управління мікрокліматом повинна забезпечити в серверному приміщенні заданий рівень вологості та температури, необхідний для нормального функціонування активного обладнання.
  • Система мікроклімату має забезпечити підтримку температурного режиму не лише влітку, а й узимку, і розрахована на цілодобову безперервну роботу.
  • Якщо централізована система мікроклімату в будівлі не може забезпечити безперервну роботу та заданий рівень температури та вологості, необхідно встановити автономну систему в серверному приміщенні. 

Таблиця «Рекомендована температура та вологість у серверному приміщенні»

РЕКОМЕНДУЄМА ТЕМПЕРАТУРА, ОС

РЕКОМЕНДУЄМА ВІДНОСНА ВОЛОГІСТЬ, %

20-25

40-55

  • При повітряному охолодженні вимірювання температури та вологості повинно здійснюватися при активному обладнанні на висоті 1.5 метра від рівня підлоги в зоні подачі холодного потоку повітря. При водяному охолодженні вимірювання температури та вологості повинно здійснюватися при активному обладнанні в монтажному конструктиві.
  • Потрібно забезпечити повітряний тиск у серверному приміщенні більше, ніж у прилеглих приміщеннях.
  • Рекомендується зміна повітря в серверному приміщенні не рідше одного разу на годину, якщо в приміщенні постійно працює персонал.
  • Рекомендується використовувати систему очищення та фільтрації повітря, що надходить в апаратне приміщення.
  • Якщо в будівлі встановлена ​​система резервного електроживлення, то система підтримки мікроклімату в серверному приміщенні має бути підключена до системи резервного електроживлення.

Докладніше питання фільтрації повітря, повітряного охолодження, електропостачання в телекомунікаційних приміщеннях розглянуто у посібнику «Вимоги та рекомендації до серверного приміщення та систем».

По СН 512-78 БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ "Інструкція з проектування будівель та приміщень для електронно-обчислювальних машин" температура повітря в серверному приміщенні повинна бути 19-24°С, відносна вологість повітря 45-59% і не менше ніж 2-х кратний повітрообмін.

Система вентиляції має бути спроектована таким чином, щоб усередині серверної було надлишковий повітряний тиск. Перевищення припливу над витяжкою згідно з нормами РД45.120-2000, пункт 17.30 проектується рівним 20%. Допустимо здійснювати подачу припливного повітря через коридори та холи (але в будь-якому випадку обов'язково встановлюються фільтри).

У центральних системах вентиляції та кондиціонування повітря має забезпечуватися двоступінчасте очищення повітря: попереднє у фільтрах EU4-EU5 і тонке у фільтрах EU9-EU10. Використання масляних фільтрів не допускається. На ділянці від фільтрів тонкого очищення до приміщення, що обслуговується, повітроводи повинні бути герметичними і виготовлені з матеріалу, стійкого до стирання (частіше з нержавіючої сталі). Необхідно передбачити можливість очищення повітроводів та вентиляційного обладнання від пилу. Зручно проводити ці роботи, якщо фільтр тонкого очищення розміщений безпосередньо перед розподільником повітря.

Схеми організації повітрообміну в серверній кімнаті:

  • «зверху вгору» — при тепловому навантаженні, включаючи надходження тепла через огороджувальні конструкції приміщення, що не перевищує 400 Вт/м² площі підлоги;
  • «снізу вгору» або комбінована (з видаленням 30-40% повітря знизу і 70-60% зверху) - при тепловому навантаженні, що перевищує 400 Вт/м² площі підлоги.

Подача повітря знизу здійснюється через перфоровану фальшпідлогу або за допомогою розподільників повітря витісняючої вентиляції, встановлених на підлозі.

Витяжні отвори бажано розміщувати над обладнанням, що виділяє тепло.

У пристроях повітророзподілу та повітровидалення повинні встановлюватися регулятори витрати повітря. Можна також застосовувати пристрої кількісного регулювання повітряного потоку, встановлюючи їх у відгалуженнях повітроводів від магістралей на відстані 3-4 діаметри повітроводів від вентиляційних решіток.

Монтаж кліматичних систем
Надаємо повний спектр послуг з інсталяції кліматичних систем і знаходимо рішення для будь-яких об'єктів та приміщень.